
Dlaczego warto wybrać OZE?
OZE czyli odnawialne źródła energii to temat, który w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny. Przyczyniło się do tego wiele czynników. Zarówno ekologicznych, jak i ekonomicznych, nie tylko w kontekście zasilania gospodarstw domowych, ale również transformacji sektora energetycznego. Dlaczego warto wybrać OZE?
OZE – wybór czy konieczność?
W ciągu najbliższych kilkunastu lat odejście od tradycyjnych paliw stanie się koniecznością. Wymuszą to nie tylko przepisy prawne, ale również dostępność i ceny surowców takich jak chociażby węgiel kamienny czy brunatny. Stanowią one podstawowe źródło zasilania sektora energetycznego w Polsce.
Ostatnie podwyżki cen prądu również spowodowały wzrost zainteresowania alternatywnymi sposobami pozyskiwania energii elektrycznej, zarówno w celu zaspokojenia potrzeb przedsiębiorców, jak i odbiorców indywidualnych.
Warto wziąć pod uwagę również aspekt ekologiczny i troskę o środowisko naturalne. Tym bardziej, że z roku na rok, zwłaszcza w dużych miastach, smog staje się coraz bardziej dotkliwy, a zanieczyszczenie środowiska można ograniczyć właśnie dzięki odnawialnym źródłom energii. Czy to jedyne argumenty przemawiające na korzyść OZE?
Dlaczego warto wybrać OZE?
Inwestycja w odnawialne źródła energii, w tym przede wszystkim w fotowoltaikę ma wiele zalet. Należą do nich między innymi:
- Troska o środowisko naturalne poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń.
- Niezależność od rosnących cen prądu i ogrzewania.
- Oszczędności, nawet do kilku tysięcy złotych rocznie.
Warto pamiętać, że odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna czy wiatr mogą nie tylko dostarczać prąd, ale i zasilać nowoczesne systemy ogrzewania. Takie jak między innymi pompy ciepła. Jest to tym bardziej istotne, że złoża węgla czy gazu kiedyś się wyczerpią.
Ponadto istotnym faktem jest, że w przypadku gospodarstw domowych inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się średnio już po kilku latach. Dodatkowo decydując się na fotowoltaikę można skorzystać z dofinansowań oraz ulg podatkowych, co znacznie obniża koszt zakupu i montażu instalacji.
Jak działa instalacja fotowltaiczna?
Instalacja fotowoltaiczna przetwarza energię ze słońca w energię elektryczną, która może zasilać np. dom jednorodzinny. Dzięki temu każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii jakim jest słońce. Co więcej fotowoltaika to nie tylko technologia przyjazna środowisku, ale również sposób na oszczędzanie, a także uniezależnienie się od rosnących cen prądu.
Wybór idealnej firmy nie jest łatwy. Chcesz zyskać pewność, że wybrałeś właściwego instalatora? Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Ci zaoferować.